- Reklama -magazín
Úterý, 15 listopadu, 2022

Nechte spěch a podzimní nepohodu za dveřmi. Nastal čas zútulňování vašeho domova

Date:

Sychravé podzimní počasí často vnímáme jako spouštěč pochmurných nálad či jako omezení aktivního vyžití, na které jsme si zvykli během dlouhých letních dnů. Deštivé večery však můžeme využít ke zpomalení, rozjímání a znovuobjevení vlastní kreativní stránky.

Různé studie dokazují, že ruční práce uklidňují mysl, či dokonce pomáhají při boji s úzkostí a depresí. Hmatatelné výsledky, které z těchto tvůrčích sezení vzejdou, však potěší i jiným způsobem. Vhodně zvoleným projektem si můžete svépomocí zútulnit byt, aniž byste sáhli po tuctových podzimních dekoracích z nákupních center.

Vroucí přivítání
Věnec je vděčný projekt. Jeho výroba nemusí být náročná, nezabere moc času a výsledek své snahy rozhodně nepřehlédnete. Stačí, když si koupíte slaměný nebo proutěný základ, ao zbytek materiálu se postará jedna delší procházka nejbližším lesem nebo nadbytečná úroda ze zahrady.

Při hledání proutí, šipek, kaštanů, trav, malých ozdobných dýní či mechovky si navíc pořádně pročistíte hlavu. Pokud byste přece jen raději upřednostnili neobvyklejší, minimalistické prvky, zůstaňte u proutí, které doplníte jemným sušeným květem, eukalyptovými lístky či trsy pampové trávy. A když vás dekorace na dveřích omrzí, věnec můžete snadno recyklovat a umístit jej na vhodné místo v interiéru.

Teplé objetí
Pokud si vaše hlava potřebuje odpočinout po vyčerpávajícím dni v práci, sáhněte po přízi, háčcích a jehlicích. Používání těchto nástrojů vůbec není složité a po několika večerech pokusů a omylů určitě zvládnete vytvořit teplou, pohodlnou deku, do které se budete chtít zachumlat už během výroby.

Vlastnoručně upletená či uháčkovaná deka má všestranné využití: vynikne jako přikrývka postele, praktický doplněk obývacího pokoje či zahradní lavice. Obáváte se, že váš příbytek bude působit jako obývací pokoj babičky? Jen klid. Ruční práce se těší popularitě a dostupné návody se přizpůsobují trendům a moderním vzorům.

Máte problém vyznat se ve složení příze? Pro teplé podzimní a zimní projekty je nejlepší stále populárnější vlna merino. Bohužel má i nedostatky. Za dokonalou termoizolaci, hebkost a trvanlivost zaplatíte zvýšenými nároky na údržbu – jemným ručním praním a opatrným sušením. Začátečníkům doporučujeme sáhnout po přízi, která obsahuje směs přírodních a umělých vláken. Pokud použijete hrubou přízi, k výsledku se dopracujete o něco rychleji.

- Komerční sdělení -pr článek

Populární čtení

Další články autora
Related

Nevíte už, kam s knihami? Máme tip na místo, kde budou vypadat perfektně!

Máte už tolik knih, že nevíte, kam je uskladnit?...

Výhody orientačních světel

Orientační světlo může mít v noci hodnotu zlata. Každý zná...

Koronakrize a bydlení: Chystají banky změny? A je vhodné nyní kupovat investiční byt?

Koronakrize přinesla ve svých hlavních vlnách dočasný útlum úvěrování,...

Investor si nechal postavit „user friendly“ dům

Návrh cihlového (HELUZ) a velkoryse zaskleného (Schüco) domu z...