- Reklama -magazín
Úterý, 15 listopadu, 2022

Výhody orientačních světel

Date:

Orientační světlo může mít v noci hodnotu zlata.

Každý zná ten pocit, když vás uprostřed noci vzbudí plný močový měchýř. Návštěvě toalety se nelze vyhnout – jemné osvětlení vám může pomoci najít cestu ve tmě. Společnost Geberit vám nabízí několik tipů.

Dobrý spánek je k nezaplacení. Když nemáme dostatek spánku, odrazí se to na horší náladě a snížené aktivitě druhý den, proto je jakékoli rušení během spánku obzvláště nepříjemné. Naše tělo se tomu brání a při noční návštěvě toalety stále napůl spí. Je to především kvůli uvolňování melatoninu, hormonu, který reguluje cyklus spánek-bdění a je zodpovědný za uvedení našeho těla v noci do „spánkového režimu“.

Abyste předešli tomu, že se při návštěvě toalety naruší váš přirozený biologický rytmus a abyste se mohli zase co nejdříve ponořit do spánku, doporučujeme myslet na následující:

Jasné světlo může zmást naše biologické hodiny a omezit produkci melatoninu. Proto pokud je to možné, nezapínejte světlo na toaletě, ani pokud má funkci postupného rozsvěcování.
Vyhněte se světlu s vysokým obsahem modré složky. To nepříznivě ovlivňuje produkci melatoninu, který je potřebný k opětovnému usnutí. Modrá složka světla, která je nejvíce přítomna v ranním světle, totiž tělu naznačuje, že noc skončila.
V koupelně používejte orientační světla se senzory, která vás přivedou k toaletě. Je třeba, aby takové světelné zdroje byly jemné, nesvítily do očí a bylo osvětleno jen to nejdůležitější – v tomto případě toaleta.


Malé orientační světla vám pomohou např. při cestě z garáže, nebo na chodbě, kdy se zapnou i zhasnou sama.


- Komerční sdělení -pr článek

Populární čtení

Další články autora
Related

Nevíte už, kam s knihami? Máme tip na místo, kde budou vypadat perfektně!

Máte už tolik knih, že nevíte, kam je uskladnit?...

Nechte spěch a podzimní nepohodu za dveřmi. Nastal čas zútulňování vašeho domova

Sychravé podzimní počasí často vnímáme jako spouštěč pochmurných nálad...

Koronakrize a bydlení: Chystají banky změny? A je vhodné nyní kupovat investiční byt?

Koronakrize přinesla ve svých hlavních vlnách dočasný útlum úvěrování,...

Investor si nechal postavit „user friendly“ dům

Návrh cihlového (HELUZ) a velkoryse zaskleného (Schüco) domu z...