- Reklama -magazín
Úterý, 15 listopadu, 2022

Probuďte jarního ducha ve vaší zahradě

Date:

Příroda se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku. I vy byste měli probudit k životu vaši terasu. Je na čase zařídit zahradní koutek, kde budete v nejbližších měsících odpočívat. Vytvořte si pohodové místečko uprostřed zahrady. Na co byste se měli při budování zahradního sezení zaměřit?

  1. Najít to správné místo

V první řadě byste si měli vyčlenit ideální místo pro lenošení či zahradní párty. Pokud bydlíte v domě, možností bývá většinou několik – buď máte terasu, na kterou vyjdete přímo z domu, altán u domu či zahradu za domem, do které můžete také situovat zahradní sezení. V bytě jsou podmínky o něco horší, vystačit si musíte s balkonem, v lepším případě s větší lodžií.

  1. Vhodný nábytek

Prostoru přizpůsobuje i výběr nábytku a jeho případné uskladnění. Samozřejmě, v úvahu musíte brát částku, kterou jste ochotni investovat. Nejlevnější možností je plastový nábytek. Bílé plastové židle byly nedávno stálicí každé domácnosti. Byly lehké, Spratt a levné. Dnes už však chceme, aby i terasy měli šmrnc.

Jaký nábytek tedy vybrat, aby byl hezký, co to vydržel a zároveň mnoho nestál? Tyto atributy splňuje umělý ratan. Buďte však obezřetní při výběru takového nábytku, především jeho konstrukce. Zejména supermarkety nabízejí levné verze s dřevěnou konstrukcí, která není odolná a rychle podléhá vlivu vlhkosti. Takový nábytek vám nemusí vydržet ani dva roky.

O něco odolnější jsou železné konstrukce, které v lepším případě vydrží i čtyři roky. Nejlepším řešením jsou hliníkové nebo ocelové konstrukce, které nepodléhají rzi, zato však více chladí, na slunci zase pálí. Proto však bývají často kombinovány s dřevem, které potlačuje tyto nepříznivé vlastnosti. Další volbou je dřevěný nábytek, který je velmi oblíbený. Jeho cena závisí na druhu použitého dřeva – jde-li o smrkové či borovicové dřevo, částky se nevyšplhá až do takových výšek jako u dubu, buku či severských borovicích. Na druhé straně jsou tyto materiály, jakož i nábytek z exotických dřevin daleko odolnější.

Nezapomínejte na to, že i jarní sluníčko umí být někdy ostré. Pokud plánujete zahradní sezení uprostřed volné plochy, pořiďte si alespoň slunečník. Nebo buďte originální a chraňte se před slunečními paprsky stříškou zabudovanou přímo v zahradní pohovce či stylovou kójí.

  1. Ideální osvětlení

Pohoda na terase či v zahradě nekončí západem slunce. Co může být lepší než večerní grilování či víkendové párty s přáteli. Ve vašem zahradním království byste rozhodně neměli zapomínat na osvětlení, které splňuje nejen praktický, ale i estetický účel. Rozhodněte se, jaký typ osvětlení chcete mít – potřebujete mít pevné světlo zavěšené na stěně nebo stropním trámu, zahradní lampičku zapíchnutou v zemi nebo si vystačíte s romantickou lucernou a svíčkami?

  1. Stylové doplňky vytvoří správnou atmosféru Ani v zahradě nesmí chybět stylové doplňky. Promyslete zahradu do posledního detailu. Květiny zasazeny v hliněných květináčích nabudou zcela jiný rozměr, pokud je vložíte do pěkných obalů na květináče.

V neposlední řadě je třeba myslet i na detaily jako jsou podsedáky na židle či deky na večerní zahřátí u ohně. Potahy a látky kombinujte s celkovým stylem zahradního sezení. Venkovský styl snese přírodní tkaniny, kytičky i káro, moderní terase sluší spíše střídmé barvy a tlumené odstíny. Zahradní idylku vykouzlí i nápadité vzory.

- Komerční sdělení -pr článek

Populární čtení

Další články autora
Related

Víte, kde najdete hezké, moderní a kvalitní levné kuchyňské linky?

Rekonstrukce ani budování první kuchyně není rozhodně levnou záležitostí....

Pasivní a nízkoenergetické domy – na co myslet při jejich stavbě?

Jak rozeznat nízkoenergetickou a pasivní dřevostavbu?Co je pasivní dům...

Víte, co dělat, máte-li znečištěnou fasádu domu? Shrnuli jsme vše, co potřebujete vědět

Stačí několik let bez potřebné péče a nová fasádní...

Rustikálnost v moderním hávu

Zapomeňte na rovné linie, ostré hrany a pravidelnost. Šarmantní...