- Reklama -magazín
Úterý, 15 listopadu, 2022

O domově s pozitivní energií

Date:

Vytvořila domov desítkám klientů. Interiérový design i řešení na míru má v malíčku. Má přehled o tom, co je moderní, co praktické, co trendové. Inu a takhle to vypadá, když interiérová designérka vytvoří domov pro sebe a své nejbližší.

Rozloha: 82 m2, 3-pokojový byt

Domov má sloužit nám a ne my jemu. Design je odrazem nejen vizuálním, ale také zrcadlem ergonomie a využití prostoru. – Víra Henczeová, designérka, pegasstudio.sk

Byt se do rukou designérky Vierky a jejího manžela dostal před patnácti lety. Když ho koupili, byl v původním stavu, a tak postupem let prošel kompletní rekonstrukcí. V úvodu i náročnými stavebními úpravami a dispozičními změnami včetně nové elektro- a vodoinstalace.

V podstatě zde nezůstal kámen na kameni. Z místnosti, která sloužila jako komora, je dnes koupelna. Zrušením původního jádra změnili a zvětšili kuchyni, která nyní sousedí s obývacím pokojem doplněným o jídelní část. No a průchod do obývacího pokoje z předsíně byl zazděný, čímž v předsíni vzniklo více prostoru pro nábytek.

Chuť na změnu
Před pár lety majitelka a designérka v jedné osobě cítila, že je třeba design bytu osvěžit. Na počátku změn stála výměna kuchyně. S ní souvisela výměna podlahy a dveří. Další etapou byla renovace koupelny a toalety. „Zde jsem v první řadě vsadila na výběr kvalitní sanity i obkladu. Matný gresový béžový obklad se perfektně osvědčil i při údržbě. Miluji relax ve vaně, takže ta musela být velká. Prostor koupelny je poměrně úzký, asymetrická vana byla proto skvělou volbou,“ konstatuje is odstupem let Vierka.

Prosklená vitrína s nádobím a pohled do kuchyně na rohovou kuchyňskou linku s ostrůvkem

Kuchyňský ostrůvek se stal epicentrem dění. Nejenže majitelé na něm připravují jídlo, pochvalují si ho i na rychlou snídani. „Návrh kuchyně německé značky Schüller jsem naložila na ramena manželovi. Jelikož s touto značkou máme při návrhu interiérů výborné zkušenosti, bylo rozhodnuto. Manžel preferuje spotřebiče vybavené všemožnými vychytávkami a programy, takže rozhodující slovo měl on,“ říká designérka Vierka.

Následně přišla na řadu v rekonstrukci obývací pokoj a předsíň. „Nábytek jsem si navrhla a dala vyrobit mým osvědčeným slovenským výrobcem. Zeleň je moje vášeň, květiny přímo miluji, takže jsem si do jídelny navrhla květinovou zeď. Manžel rád relaxuje u dobrých filmů, sedací souprava a umístění televize zase byla jeho priorita. Parapetní desky využívám k umístění květin a dekorací, proto jsem volila jen závěsy bez záclon. Tak nic nebrání krásnému výhledu na zeleň a stromy,“ říká.

obývací pokoj s hnědou čalouněnou sedačkou, kulatými stolky, závěsnou skříňkou v lesklé bílé barvě a knihovnou
Knihy jsou neodmyslitelnou součástí této domácnosti. Knihovna je proto součástí obývací sestavy navržené a vyrobené na míru. Zdroj: Miro Pochyba

Krok z krokem
Pro časovou zaneprázdněnost majitelé tedy rekonstruovali postupně. Jako poslední, skutečně teprve nedávno, přišla na řadu ložnice. „Oslovila mě postel od italského výrobce Flexteam. Kromě designu oceňuji, že potah z ní umím svléknout a vyprat,“ vyzdvihuje praktickou stránku Vierka, která s hrdostí přiznává, že atmosféru svého bytu miluje.

„Moji pozornost také upoutal bílý šatník v matném laku od italské značky Orme, tak jsem ho zakomponovala k nám domů. Moji klienti, ale i rodina a přátelé vědí, že velmi ráda kombinuji staré s novým a věcem s nadšením navracím život. Moderní nábytek jsem proto doplnila nočním stolkem, který je kouskem z bytu klientů, který jsme rekonstruovali. Byl odsouzen k vyhození. Křesílko v ložnici je také opraveným kouskem, který už nikdo nepotřeboval,“ vypráví designérka, jejímž mottem je být laskavá a zároveň odvážná.

- Komerční sdělení -pr článek

Populární čtení

Další články autora
Related

Spinel, sebevědomý kámen s velkou vnitřní silou

Pro typický krvavý odstín zřejmě není příliš s podivem,...

Nestačil rozpočet na rekonstrukci koupelny? Nevadí, vylepšit ji zvládnete i za pár Kč

Ne vždy se nám z rozpočtu zvýší na rekonstrukci...

Dodejte interiéru šťávu. Naučte se kombinovat vzory jako zkušený designér

Vzory oživí každý domov, učiní ho svěžím a unikátním....

Jak díky nevydařené chodbě lze přijít k luxusnímu šatnímu prostoru

Co charakterizuje interiér tohoto bytu? Kvalitní přírodní materiály, praktický...