Domů Rady a Návody Matrace: Její správný výběr vám zajistí klidné noci a rána bez bolestí

Matrace: Její správný výběr vám zajistí klidné noci a rána bez bolestí

0

Stává se vám, že se ráno probudíte rozlámaní a bolaví? Na vině nemusí být vyčerpávající předchozí den, či zdravotní problémy. Mnohdy za bolesti může nevhodná matrace, která už má to nejlepší za sebou. V takovém případě je třeba vybrat si nový kvalitní produkt, abyste si mohli užít klidný spánek.

Životnost

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jakou má vlastně matrace životnost? Mnoho lidí to vůbec nenapadne, v posteli přitom trávíme velkou část života a je proto třeba, aby byla pohodlná. Samotná životnost se může lišit dle typu produktu, ovšem v průměru se jedná o sedm až deset let. U nekvalitních modelů to může být ještě méně. Po této době přichází čas na výměnu za nový kus. Prospějete tak svému zdraví, a hlavně si užijete klidnější noci.

Výběr nového lůžka

Při zařizování nového lůžka je samozřejmě velmi důležitá matrace. Ta může být z různých materiálů, dle čehož se liší také její vlastnosti. Výběr té správné varianty je velmi individuální, přizpůsobte ho proto svým požadavkům. Kromě toho je však třeba myslet také na rošty do postele. I u těch může být kvalita velmi rozdílná. Nejlepším řešením bývají lamelové rošty, přičemž žádoucí je velký počet lamel a možnost přizpůsobit si jejich tuhost. Tak zajistíte tu pravou oporu, díky které se ráno nebudete probouzet bolaví.

Chránič

Abyste prodloužili životnost lůžka, vyplatí se pořídit si také chránič. Ten chrání především před znečištěním, díky čemuž si ušetříte práci s pravidelným čištěním matrace, které zkracuje její životnost. Stačí ho snadno upevnit v rozích pomocí gumových pásků, přičemž může být jednostranný i oboustranný. Jakmile je znečištěný, stačí ho jednoduše sundat a vyprat. V některých úpravách je navíc chránič také antialergický.

Pro zdravý spánek je třeba volit kvalitní produkty, které budou dobře sloužit i za pár let. Vyplatí se tak i větší investice, jelikož se vám v budoucnu svým způsobem vrátí.

BEZ KOMENTÁŘE

Exit mobile version